Biorb doplňky

K akváriím Biorb výrobce nabízí více než 60 originálních druhů příslušenství, které jsou přizpůsobeny k většímu přizpůsobení biOrb akvária našim představám. Kromě příslušenství určeného k údržbě akvária, o kterém se více dozvíte v samostatném článku, si můžeme vybrat z těchto typů:

Dekorace

Biorb jsou z velké části o vzhledu. Ostatně každé akvárium je hlavně ozdobou, výrazným prvkem interiéru, který lidem poskytuje radost a relaxaci. Reef One tak produkuje desítky různých dekorací – od umělých rostlin, větších i menší kamenů, korálů a dalších úkrytů pro ryby, které celé akvárium oživují a zkrášlují. Ceny se pohybují od 100Kč po zhruba desetinásobek.

Najdeme tu ale i věci, které se k tradičním akváriím rozhodně neprodávají – barevné kryty pro Biorb classic, nebo speciální LED světla. Ta můžeme rozdělit do tří typů – buď jde o takzvané Moonlight světlo, které je určeno k nočnímu osvětlení a má modrou barvu, nebo o 24h osvětlení, které plynule mění barvu od intenzivního denního světla až po už zmíněné modré měsíční světlo. Specialitou je pak speciální LED světlo, kterému díky dálkovému ovládání můžeme měnit zbarvení i intenzitu dle našeho přání – k dispozici jsou i různé efekty a výrobce slibuje životnost 50 tisíc hodin. Za LED osvětlení si ale připlatíme a to od 1000Kč výše.

Balíčky na kompletní předělání akvária na tropické, či mořské

Pro ty, které už omrzela akvária s tradičními rybkami, jsou Biorb akvária požehnáním – zakoupením jednoduchého setu ho lze změnit na nádrž vhodnou pro chov tropických rybek. Podobná sada je k dispozici i pro změnu na mořské akvárium, k čemuž se nejvíce hodí 60 litrové akvárium Life, případně největší, 60 a 105 litrové akvárium Classic.

Při nákupu sady pro mořské akvárium (cca 1500Kč) jen musíme dát pozor – nedodává se s topením, bez kterého se neobejdeme. Sám výrobce doporučuje tuto sadu spíše lidem, kteří už mají s akvaristikou alespoň nějaké zkušenosti a u kterých předpokládá, že topení mají už ze sady pro změnu na tropické akvárium. Topení lze dokoupit i samostatně.

Různé

Další příslušenství zahrnuje například velký stojan na biOrb (cca 3500Kč), teploměr (200Kč), nebo budík, který vám pohlídá krmení rybiček i výměnu filtrů a vody. Bohužel, výběr není v současné době na našem území příliš pestrý, a proto budete pro některé specializovanější příslušenství muset využít zahraničních e-shopů.

2 Comments:

 1. Peter Gerhát

  Dobrý deň,

  ja som si zakúpil akvárium biOrb flow 30 l, a mal by som záujem o teplomer a budík, či je to možné u Vás objednať a aká je cena + poštovné v eurách.

  Ďakujem, s pozdravom

  P.Gerhát.

  • Dobrý den, zkuste se podívat na náš eshop a pokud si vyberete nějaký konkrétní typ teploměru (budíku) a nebude Vám cena vyhovovat, pošlete nám údaje vybraného příslušenství – pokusíme se Vám pomoc.
   Z přáním krásného dne,
   Váš Biorb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..