Biorb Life

Produktová řada Life je mezi Biorb akvárii tou druhou největší – předčí ji pouze původní řada Classic, která je ještě věrna tvaru ve svém názvu (Orb=koule). Naproti tomu jsou akvária Biorb Life už mají podobu klasických kvádrových nádrží. I když ne tak docela. Akvária Biorb, bez ohledu na produktovou řadu, chtějí ohromit zejména dvěma aspekty – velkou samostatností fungování, která nevyžaduje téměř žádnou péči, a pak také designem. A právě díky designu Biorb Life vyčnívá.

Barvy, tvary a neprůhlednost?

Na začátek nutno podotknout, že biOrb Life není pro každého a už vůbec se nehodí do každého interiéru. Jeho design je na to příliš specifický. Překvapí už to, že průhledné jsou pouze dvě největší stěny akvária,  tedy řekněme přední a zadní. Zbylé čtyři – vrchní, spodní a dvě boční už pohled do akvária neumožňují – jsou totiž z plastu, který však akvárium jako celek posouvá z běžného výrobku k unikátní doplňku interiéru, kterým se budete nejen těšit, ale i rádi chlubit.

Tomu napomáhají i tři barevné varianty – sněhobílá (Ice White), černá (Piano Black) a rudá (Chilli Red). Aby toho nebylo málo, Biorb Life je možné zakoupit ve třech velikostech – dvě větší (45 a 60 litrů) orientované na výšku (Portrait) a jedna s průhlednými stranami ve tvaru čtverce (30 litrů).

Inteligentní osvětlení, další možnosti a cena

Všechny varianty Biorb Life jsou dodávány s LED osvětlením, které mění intenzitu světla na bázi 24h denního cyklu, takže ve vašem akváriu bude vždy tolik světla, kolik by být mělo. Nemusíte se tedy ani bát, že vás v noci bude rušit intenzivní záře.

Akvária Biorb jsou připravena k použití vlastně hned, co je rozbalíte – vše potřebné najdete v balení, které obsahuje i unikátní systém filtrace, díky kterému jsou malá akvária životaschopná a ta velká zase nevyžadují téměř žádnou údržbu (jednou za 4 týdny vyměnit náplň filtru a část vody).

Mezi tradiční možnosti rozšíření funkčnosti biOrb akvárií patří dokoupení topení, které biOrb promění v tropické akvárium. Pro větší varianty, zejména 60 litrovou, můžeme doporučit i balíček pro mořské akvárium, který obsahuje vše potřebné pro chov ryb ve slané vodě.

V České republice jsou standardně k dostání velikosti 30 a 45 litrů a ceny startují okolo pěti tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..